Winning Eleven 11: Futbol Simülasyonunun Zirvesi

Winning Eleven 11: Futbol Simülasyonunun Zirvesi
Winning Eleven 11: Futbol Simülasyonunun Zirvesi

Winning Eleven 11: Futbol Simülasyonunun Zirvesi

Winning Eleven 11, Konami’nin 2007 yılında geliştirdiği ve yayınladığı futbol simülasyonu oyunudur. Oyun, Wii ve PS3 gibi ev konsolları için geliştirilen ilk futbol oyunu olmasıyla dikkat çekmiştir. Oyun, dünyada farklı isimlerle bilinmektedir: Pro Evolution Soccer 2008, PES 2008, PES 4, World Soccer: Winning Eleven 2008 veya World Soccer: Winning Eleven 11. Bu oyundan sonra Konami, oyunlarının isimlendirme yapısını birleştirmiş ve sadece Pro Evolution Soccer markasına odaklanmıştır. Bu oyunun kapağında Portekizli ve (o zamanlar) Manchester United oyuncusu Cristiano Ronaldo ve ülkeye göre değişen bir diğer konuk yıldız yer almıştır: Ä°ngiltere’de Michael Owen, Fransa’da Didier Drogba ve diğerleri.

Winning Eleven 2008’in en önemli yenilikleri, daha iyi fizik, daha gelişmiş animasyon sistemi, TV benzeri sunum ve önceki oyunlarda olmayan birkaç yeni özellik eklenmesidir. Bunlar arasında sahada görünen hakemler, oyuncuların formalarında çamur, çim ve kir izleri, tekrarlanan fauller için uyarılar ve seride ilk kez, kupa kazandıktan sonra oyuncu becerilerinin artması sayılabilir. Oyunda resmi olarak lisanslı ligler şunlardır: Ä°spanya La Liga, Fransa Ligue 1, Ä°talya Serie A ve Hollanda Eredivisie. Ä°ngiltere Premier Ligi kısmen lisanssızdır, Almanya Bundesliga ise tamamen lisanssızdır. Oyun oyunculara Almanya Bundesliga’nın yapısını taklit eden bir büyük lige yerleştirilebilen 18 genel takım erişimi sunmuştur. Diğer PES oyunlarında olduğu gibi, bu eksik ligler ve takımlar PC’deki büyük mod yapım topluluğu tarafından hızla eklendiğinden, World Soccer Winning Eleven’in PC sürümü bu oyunun en iyi versiyonu olarak kabul edilmiştir.

Bugün World Soccer Winning Eleven, PES serisinde bir dönüm noktası olarak görülmektedir. Konami’ye dünya çapında markasını tek bir isim altında birleştirme ve resmi olarak lisanslı takım, lig, oyuncu lisansı ve stadyum sayısını artırma fırsatı vermiştir.

Winning Eleven 11’i full tek link indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Winning Eleven 11’in oynanışı, önceki oyunlara göre daha akıcı ve gerçekçidir. Oyuncuların hareketleri, topun fiziksel özellikleri ve sahanın durumu oyunun akışını etkiler. Oyuncular ayrıca takım arkadaşlarıyla daha iyi iletişim kurabilir, pas atabilir, şut çekebilir ve çalım atabilirler. Oyunun yapay zekası da geliştirilmiştir. Rakip takım oyuncuları daha akıllı ve stratejik davranır, savunma yapar, kontra atak yapar ve hücum ederler. Oyuncular ayrıca kendi takım stratejilerini belirleyebilir, oyuncu değiştirebilir, taktik ayarlayabilir ve formasyon seçebilirler.

Winning Eleven 11’in grafikleri de oldukça iyidir. Oyuncuların yüzleri, saçları, vücut tipleri ve formaları gerçeğe yakın bir şekilde tasvir edilmiştir. Stadyumlar da detaylı ve canlıdır. Oyunun ses efektleri ve müzikleri de atmosferi artırır. Oyuncuların tezahüratları, hakem düdükleri, top sesleri ve yorumcuların sesleri oyunu daha gerçekçi kılar. Oyunun müzikleri ise lisanslı sanatçılardan oluşur. Bazıları şunlardır: The Chemical Brothers, The Enemy, Kaiser Chiefs, The Klaxons ve The Editors.

Winning Eleven 11’i tek başına veya arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. Oyunun tek kişilik modunda kariyer yapabilir, kupa kazanabilir, turnuvalara katılabilir veya hazırlık maçları yapabilirsiniz. Oyunun çoklu oyuncu modunda ise yerel ağ veya internet üzerinden diğer oyuncularla rekabet edebilirsiniz. Oyunun online modunda ayrıca liderlik tabloları, istatistikler ve ödüller de bulunmaktadır.

Winning Eleven 11, futbol severler için kaçırılmaması gereken bir oyundur. Oyunun gerçekçi grafikleri, akıcı oynanışı, zengin içeriği ve lisanslı öğeleri sizi saatlerce ekrana bağlayacaktır. Winning Eleven 11’i full tek link indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Be the first to comment on "Winning Eleven 11: Futbol Simülasyonunun Zirvesi"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*